chasible سریال داستان سریالی داستان کارخانه

chasible: سریال داستان سریالی داستان کارخانه بازیگران فیلمنامه بهزاد (حمید گودرزی)

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کدام معامله‌گران «دلار» ضرر می‌کنند؟

در بازار ارزی که این روزها درگیر نوسان بسیاری شده است و مخاطبان آن دیگر متقاضیان واقعی ارز نیستند و مردم عادی بخش زیادی از آن را تشکیل داده‌اند، در کنار سودی که

کدام معامله‌گران «دلار» ضرر می‌کنند؟

کدام معامله گران «دلار» ضرر می کنند؟

عبارات مهم : بازار

در بازار ارزی که این روزها درگیر نوسان بسیاری شده است و مخاطبان آن دیگر متقاضیان واقعی ارز نیستند و مردم عادی بخش زیادی از آن را تشکیل داده اند، در کنار سودی که ممکن است جهت بعضی ثبت شود، به طور حتم عده ای دچار زیان می شوند. تحلیلگران بازار می گویند خریداران غیرحرفه ای که عمده آن را افراد عادی و منزل دارها تشکیل می دهند، طعمه سودجویان شده است و متضرران مهم بازار ارز هستند.

به گزارش ایسنا، این روزها بازار ارز محلی جهت خرید و فروش های غیرمنطقی و بدون علت اقتصادی شده است هست؛ به طوری که اغلب افرادی جهت خرید به بازار می روند که نیاز آن ها جهت واردات کالا و یا نیاز واقعی نیست و تحت تاثیر فضای روانی که وجود دارد، دست به تبدیل پول های خود به دلار می زنند. گزارش روزهای اخیر نشان می دهد که در میان افرادی که در بازار ارز در رفت و آمد هستند، حضور منزل دارها و مردم عادی بسیار پررنگ تر بوده و اغلب به طور غیرحرفه ای خرید می کنند، یعنی توجهی به نوسان تند بازار ندارند؛ هرچند که در بین آن ها افرادی هستند که زیر و بم بازار را یاد گرفته و حتی دست به نوسان گیری هم می زنند.

کدام معامله‌گران «دلار» ضرر می‌کنند؟

التهاب در بازار ارز در حالی ادامه دارد که در چند روز اخیر و به دنبال زیاد کردن قیمت دلار تا مرز ۱۲ هزار تومان پیش رفت و همین رشد موجب شدت یافتن هیجان جهت خرید ارز بین افراد عادی شد؛ آیا که متصورند به زودی گران تر شده است و می تواند سودآوری بالاتری داشته باشند تا جایی که حتی در اوج قیمت گذاری جهت بازار دست به خرید می زنند. این در حالی است که در دو روز گذشته با سینگال های که در بیانات مدیر جمهور آمریکا جهت مذاکره با کشور عزیزمان ایران وجود داشت، بازار روند خود را تا حدی عوض کردن داده و در مواردی کاهشی شده است هست؛ به گونه ای که قیمت ها تا مرز ۱۰ هزار تومان هم کم کردن داشت و البته دوباره در نوسان قرار گرفته است.

گفت وگو با فعالان و تحلیلگران بازار ارز با بیان چند توصیه در مورد معاملات ارزی و زیانی که ممکن است متوجه عده ای باشد، همراه بود. آن ها می گویند در شرایط موجود با توجه به اینکه در سیاست تازه ارزی دولت، صرافی ها با منع معامله اسکنان ارز مواجهند و به طور براق نمی توانند معاملاتی را انجام دهند و قیمت گذاری واقعی نیست، در نتیجه اطلاعات دقیق و شفافی هم در این رابطه وجود ندارد؛ بنابراین خریدار و فروشنده اگر به طور حرفه ای عمل نکنند، به طور حتم ضرر خواهند کرد که یکی از ضررکنندگان بزرگ کسانی هستند که بازار را نمی شناسند و بر آن تسلطی نداشته و تحت تاثیر حرف دیگران جهت خرید و فروش می آیند.

در بازار ارزی که این روزها درگیر نوسان بسیاری شده است و مخاطبان آن دیگر متقاضیان واقعی ارز نیستند و مردم عادی بخش زیادی از آن را تشکیل داده‌اند، در کنار سودی که

همچنین عنوان می شود از آنجا که اکنون از نگاه دولت بازار ارز یک بازار قاچاق جهت معامله اسکناس بوده و صرافان ممنوع المعامله هستند، بنابراین آن ها مشتری را می پذیرند که آشنا بوده و یا معرفی شده است باشند. حتی در بین این مشتریان نیز اگر افرادی باشند که تقاضای واقعی نداشته و یا مشتری با سابقه ای نباشند، ممکن است با قیمت های پرتی از سوی بعضی صرافی ها و یا دلال ها مواجه شوند که با ضرر بسیاری جهت آن ها همراه است.

به عنوان نمونه عنوان می شود امروز قیمت دلار به ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده و در حالت منطقی باید فاصله کمی بین قیمت خرید و فروش وجود داشته باشد، ولی با توجه به اینکه اکنون نوسان در بازار زیاد هست، اگر کسی که به بازار می آید تا ارز خود را بفروشد، فرد حرفه ای نبوده و به جریان آشنا نباشد، به طور حتم قیمت های پرتی به او اعلام می شود؛ به طوری که به جای اینکه دلار را از او ۱۰ هزار و ۶۰۰ یا ۱۰ هزار و ۵۰۰ بخرند، ممکن است اختلاف حدود ۷۰۰ تومانی به او اعلام شود و در این میان ضرر قابل توجهی متوجه فروشنده است.

توصیه به مردم

فعالان بازار در شرایط موجود، ضمن اینکه به مردم توصیه می کند در شرایط موجود تحت تاثیر اخبار هیجانی قرار نگرفته و یا از سوی بعضی فروشندگان جنبش به معامله نشوند، تاکید دارند که اگر خانوارها به خصوص در این فضا از ورود به بازار ارز خودداری کرده و در موج نوسان قیمت قرار نگیرند، ضمن اینکه می تواند به ممانعت از زیان احتمالی آن ها و سوءاستفاده بعضی منجر شود، در عین حال کمک زیادی به آرامش بازار خواهد کرد.

کدام معامله‌گران «دلار» ضرر می‌کنند؟

تحلیلگران در رابطه با وضعیتی که در بازار وجود دارد، عنوان می کنند که متاسفانه فعلا بازار از شرایط اقتصادی خارج شده است و تحت تاثیر جریان سیاسی قرار دارد، بنابراین بر اساس هیچ منطقی اداره نمی شود و تا هنگامی که که دولت و بانک مرکزی برنامه اقتصادی مشخص و درستی را اعلام و اجرایی نکند، هیچ اتفاق مثبتی در بازار نخواهد افتاد. بنابراین باید منتظر بود تا دید بسته ارزی که بانک مرکزی وعده آن را داده چه تاثیری در بازار خواهد داشت؟ در عین حال که در نتیجه بسته شدن صرافی ها جهت معاملات اسکنان فضای بازار کاملا غیرشفاف و قیمت ها غیرمنطقی شده است هست، از این رو دولت باید در بسته ارزی خود شرایطی را جهت معامله اسکناس به طور براق و قانونی جهت صرافی ها ایجاد کرده و بازار ارز آزاد را به نحوی به رسمیت بشناسد. در غیر این صورت امیدی به براق سازی و تعدیل فضا وجود نخواهد داشت.

این در حالی است که تا وقت تنظیم این گزارش (ساعت 17:12) آخرین قیمت ها از بازار ارز نشان از دلار حدود ۱۰ هزار ۶۰۰ تومانی و یوروی حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومانی دارد و نوسان همچنان پابرجاست.

در بازار ارزی که این روزها درگیر نوسان بسیاری شده است و مخاطبان آن دیگر متقاضیان واقعی ارز نیستند و مردم عادی بخش زیادی از آن را تشکیل داده‌اند، در کنار سودی که

واژه های کلیدی: بازار | نوسان | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs